НИШЛИЈЕ ПАЛЕ ПОСЛЕ ТРИЛЕРА

ОДБОЈКА: Спартак повратак у Суперлигу оверио победом у Љигу од 3:2
НИШЛИЈЕ ПАЛЕ ПОСЛЕ ТРИЛЕРА,
ПОЧЕТАК У ЗНАКУ ЖЕЉКА ТОШНИЋА

Помешана осећања обележила су вечерашњу утакмицу 1. кола најјаче српске одбојкашке лиге између Спартака и Ниша. Била је ово прва званична утакмица у нашем граду после преране смрти Жељка Тошнића, играча легендарне генерације љишког клуба која је 2009. године први пут увела Спартак у Суперлигу. Незаборавни Жекс наступао је једно време и за Ниш, па су му оба клуба минутом ћутања одали дужну почаст.
Премијеру новог-старог суперлигаша обележили су преокрети, узбуђења, грешке и осцилације, али и прегршт лепих потеза. Повео је Спартак, Ниш преокренуо на 2:1 и стигао на корак до победе, али су изабраници Ненада Кепе Ковачевића показали чврст карактер када је било најважније. Фуриозним налетима у четвртом сету нису дали гостима никакву шансу, да би у одлучујућем петом периоду игре после 7:7 направили мини-серију поена која је, како се испоставило, била пресудна за победу Спартака.
У наредном колу Љижани иду у Пожаревац на мегдан Младом Раднику.